25

Re: Výhonky jaro 2006

cool

exoticke druhy bambusov

26

Re: Výhonky jaro 2006

Foto novych vyhonkov Phyllostachys aureosulcata spectabilis - zaslal Peter

http://bambusy.info/img/uploaded/Phyllostachys-aureosulcata-spectabilis-peter-01.jpg

A že len človek obdivuje bambus, tuna je dôkaz že sa páči aj samotnej
lienke.


http://bambusy.info/img/uploaded/Phyllostachys-aureosulcata-spectabilis-peter-02.jpg

27

Re: Výhonky jaro 2006

Tak konečně mi taky rostou nový stébla, zatím jen na Phyll. aureo. spectabilis.

28

Re: Výhonky jaro 2006

Ja mam nove stebla uz vsade, asi 25% rastlin mi uplne zmrzlo, 50% sa prebera a aj prebralo zo zimy a tak 25% aj s rastlinami, co mam v interieri je uplne v poriadku... Cize na 75% mam uz nove stebla :-)

exoticke druhy bambusov

29

Re: Výhonky jaro 2006

Danny foto???:)

30

Re: Výhonky jaro 2006

COOO!!!??? To sa mi zda, ludia, dnes som objavil 3 nove vyhonky na Fargesii Murieliae, Betyar urcite vie, o ktorej hovorim - mal som ju 3 roky a mala najviac 1 - 2 stebla s dohromady 5 listami a uz som nechapal, ze este vobec zije a teraz sa totalne prebera a zacala vyhanat. Aby som to upresnil, zatial len 1 bocny a 2 z korenovej casti stebla, ale aj to je vykon! A foto: mozem poslat, ale len fotene mobilom, sestra odisla do GB a zobrala si moj fotak so sebou. Ked pride (cca 1 az 2 tyzdne), mozem poslat. Ale fargesiu mam doma, tak poprosim kamosa, ci to neodfoti on a nedam to na net a aj vsetky bamboosy, co mam tu v BA... ..super, pekny den vsetkym!

exoticke druhy bambusov

31

Re: Výhonky jaro 2006

Tak konečně se to začlo hýbat i na vysočině. Nedávno jsem upřesnil n. výšku.Je zde 550 m. n. m. Phyll. Rubicunda přežila jen z části ale už má tři nové výhonky. Zdravím všechny.

32

Re: Výhonky jaro 2006

Preco potom u mna v puchove (cca 700m.n.m., lebo je to dedinka v kopcoch) vyhnal p. nigra tak 5 ci 7 novych klickov..?

exoticke druhy bambusov

33

Re: Výhonky jaro 2006

pro králíček: Jak ti přezimovala? Co znamená zčásti? Nějaká stébla vydržela? Mě letos celá umrzla. Společně s Phyllostachys rubromarginata mě nejvíc zklamala. Bambusy u kterých bych spíše předpokládal že zmrznou, třeba Phyllostachys nigra Boryana celkem dobře přežily.

34

Re: Výhonky jaro 2006

No přežila,o víkendu nafotím,pokud nebudu na rybách celé dny. Listy co byly pod sněhem přežily v poho ale co bylo nad sněhem je totálně pryč.Měl jsem sice "ohradu z tý netkané textilie ale vítr mi to z části poničil,takže to musím ošéfovat nějak jinak na tu další zimu. K.

35

Re: Výhonky jaro 2006

Neviete náhodou kde mám mobil? ..neviem ho nájst..

exoticke druhy bambusov

36

Re: Výhonky jaro 2006

Danny napsal:

Neviete náhodou kde mám mobil? ..neviem ho nájst..

Danny, mobil je chytrá věc. Když si na něj zavoláš, tak se ti sám ozve.

Nová stébla bambusů již rostou. Tedy kromě Sasy kurilensis to není žádný překotný růst, ale větší počet (4-6)jich razí jak u Phyll. bissetii, tak u Phyl. aureosulcata Spectabilis. Humilis a nigra zatím ženou jen výhonky ze starých stonků. Zajímavě roste Pleioblastus linearis. Ten prakticky totálně zbrznul, ale už má dva nové pěkné výhony. Ze dvou Pseudosas japonica jedna ztratila listy zcela a už žene nový výhon, druhá jen z části a roste na koncích starých stébel, zatím bez nových výhonů. Phyll. aurea, u kterého opět nadzemní část zcela odešla, se zatím neprobudil.
Období intenzívního růstu v dubnu platí patrně jen pro nižší polohy. U mě podle loňské zkušenosti toto období nastalo až koncem května a počátkem června a druhé ještě intenzívnější koncem srpna.