13

Re: Phyllostachys vivax "Black spot"

myslim, ze pan szomolanyi  ju mal uz minuly rok cez 2m vysoku. takze mozno aj otazka na neho ake ma tohtorocne vyhony...

Dejf napsal:

Wufeng: Když už tu byla řeč o Ph. Pubescens - Vy píšete, že máte sazenici z roku 2004, můžu se zeptat, jak je teď velká? Neříkám, že tomu nevěřím, ale jen mi přijde divné, že i kdybych hnojil jak jen to jde, tak za 10 let nevyroste víc jak 1,5m... sad

14

Re: Phyllostachys vivax "Black spot"

Můj Phyllostachys pubescens vypadá po zimě takhle.

Je zasazený celoročně ve skleníku a nic moc se mu nedaří. Hned vedle mám třeba Datlovou palmu a ta tam jde nádherně, tak nevím co se mu nelíbí.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Loni jsem z něj udělal sazenici a ta zimovaná taky ve skleníku dopadla takhle. Společně tam zimuji i hodně sazenic jiných druhů a ty zimují bezvadně.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Když jsem ostříhal co bylo suché tak dopadla takhle.

PunBB bbcode test

Jsem zvědav jak dopadl ten co má p. Szomolányi.

15

Re: Phyllostachys vivax "Black spot"

Pokud jde o  Phyllostachys vivax "Black spot", tak určitá šance byla loni, kdy se jeden amík co jsem s ním emailoval chystal na dovolenou do Prahy. Byl ochoten cokoli dovést, ale nakonec si cestu rozmyslel, tak asi jediná šance je zatím opravdu u J.V.D. Palena.

16

Re: Phyllostachys vivax "Black spot"

Wufeng: Na té třetí fotce to skoro vypadá, jako kdyby byl něčím napadený. Nebo se mi to jen zdá? Každopádně ty skvrny všude na listech by asi být neměli. Možná, že nemá ve skleníku, kde je dost teplo a také suchý vzduch, dostatek vzdušné vlhkosti. Sám to pozoruji u mého Ph. Pubescens. Ještě nedávno jsem ho měl vevnitř v pokoji, kde je suchý vzduch. Listy mu začali žloutnout a některé byly i ze třetiny suché. Pak jsem ho dal na balkon a hned vypadá lépe. Snad se ten Váš časem zmátoří.

17

Re: Phyllostachys vivax "Black spot"

Vlhko tam je až moc. Hlavně přes zimu. S tím naopak bojuji. Spíš teď spekuluji o tom, že buď má jinak nastavený časový rytmus, nebo spíš je tady na něj krátká vegetační doba. Když se přes léto zmátoří a začne konečně lépe růst, tak přijde podzim a on už nemá dost tepla na to aby dorostly a vyzrály nové výhony, které pak přes zimu dostanou tak zabrat, že jich většina hyne.

Já už nad ním zlomil hůl. Jako alternativu mám Phyllostachys kwangsiensis, který venku roste výborně. Pokud by jste s ním někdo chtěl dělat pokus a vysadit tu mou sazenici ven, tak jí klidně věnuji, mě už to s ním nebaví.

18

Re: Phyllostachys vivax "Black spot"

V septembri (zari) by som sa ho mohol pokusit doniest z USA, akurat dufam, ze ho pri kontrole nezhabu a tiez musim najst nejaky internetovy obchod, kde ho maju. nejake tipy? vraj to je aj tam dost nedostatkovy tovar.

19

Re: Phyllostachys vivax "Black spot"

To by byla paráda. Stačilo by dovízt alespoň pár rhizomů. Ty by se snad provést daly. Je to i tam novinka, ale někde k dispozici už jsou. Měl jsem někde kontakt kde se dá koupit, ale momentálně nevim kde to mam. Zkusim zameilovat z amíkem, ten ho má. Třeba bude mít odkopek, případně dá tip kde ho koupit. Kde se tam budeš vyskytovat? Taky jsou už snad v oběhu dva klony. Jeden má černat víc, a druhej má bejt slabší, tak by bylo dobrý získat ten lepší klon.

20

Re: Phyllostachys vivax "Black spot"

Koukal jsem na nějaké diskuze amíků a sazenice se dříve daly koupit třeba tady:

http://www.boxhillfarm.com/

Tady mu říkají Phyllostachys vivax 'Basinigra' a snad mají i zásilkový prodej:

http://www.bamboogarden.com/Phyllostachys%20vivax%20'Basinigra'.htm

Tady ho snad mají taky:

http://bamboosourcery.com/cat_frame.cfm … amp;part=2

Nejsou ale prý dostupné průběžně každý rok, tak to chce jim asi napsat zda je mají k dispozici.

21

Re: Phyllostachys vivax "Black spot"

wufeng napsal:

To by byla paráda. Stačilo by dovízt alespoň pár rhizomů. Ty by se snad provést daly. Je to i tam novinka, ale někde k dispozici už jsou. Měl jsem někde kontakt kde se dá koupit, ale momentálně nevim kde to mam. Zkusim zameilovat z amíkem, ten ho má. Třeba bude mít odkopek, případně dá tip kde ho koupit. Kde se tam budeš vyskytovat? Taky jsou už snad v oběhu dva klony. Jeden má černat víc, a druhej má bejt slabší, tak by bylo dobrý získat ten lepší klon.

oblast vyskytu - zapadne pobrezie, san francisco.
pozeram, ze aj ti Bamboo Sourcery su v san francisco bay, ale maju "len" 5 galonovy kontajner. bolo by lepsie, keby sa podarili zohnat rhizomy. mam tam znamych, takze by to bolo kam poslat.

22

Re: Phyllostachys vivax "Black spot"

Třeba by se s nima dalo domluvit, že by nějaké vykopli ze země. Případně v takhle velkém kontejneru už taky dost rhizomů bude, tak by se to snad dalo vykuchat z něj. Zkus to nějak zprodukovat. Já bych měl o něj určitě zájem. Pokud budeš chtít, můžem se domluvit a náklady na import si rozdělit.

23

Re: Phyllostachys vivax "Black spot"

Též bych měl zájem a jsem ochotný přispět na náklady nákupu a importu.

24

Re: Phyllostachys vivax "Black spot"

Můj Pubescens po druhé zimě venku je tak na 1,7 m a stébla mají asi 12 mm.Daří se mu výborně.Asi jsem měl štěstí na původ rostliny.Líbí se mi ty stébla,jsou jakoby plyšová,to jsem na jiném bambusu neviděl.