25

Re: Agave jaro 08

Pro Josef:
Zajímalo by mě,o kolik Vám ten Trachycarpus přirostl od toho vysazení. Vypadá to,že jste měl bud štěstí na rostlinu nebo se o ni staráte lépe než pěstitelé na jižní Moravě-viz.přložená linka s fotkami.Jejich palma je nepoměrně menší,samozřejmě hraje roli fakt,že už i při sázení byla menší.Ale říkal jsem si,že jižní Morava je lepší místo pro růst palmy než Vaše bydliště.
http://klubpp.palmparadise.biz/clanky/e … m-p05.html

26

Kmen povyrostl zhruba o 60-70cm,což vychází cca 10cm za rok.

Josef

27

Máte nějaké ztráty? Mě už úplně uhnila Yucca carnerosana a Yucca treculeana vypadá, že letošní zimu také nezvládla.

28

O  něco jsem také přišel,většinou to co jsem předpokládal nebo zkonil.
Agave parrasana,montana,jedna hawardiana,2x yucca linearifolia.
Josef

29

Ty kusy,o které jste přišel byli z loňské výsadby nebo starší?Můžete poradit,jak to "nezkonit"?Jestli víte o něčem konkrétním,co jste měl na mysli.Já jako nováček budu vděčný za každou radu.

30 Naposledy upravil: Josef (28.04.2009 16:32:54)

Něco z loňské i starší.Jsou to ale jen doměnky a nejde dělat hned absolutní závěry,
je to potřeba více ověřit.Takže radit jak to nezkonit je dost složité.

Josef

31

Pane Josef,chtěl jsem se zeptat jak snáší tato výkyvy teplot Vaše palmy venku,myslím hlavně ty mladší . Děkuji.

32

Myslím že výkyvy teplot nejsou tak podstatné,horší jsou minima,zejména u těch menších.
Tady jedna malá a nekrytá ale tedˇse toho moc nepozná,to hlavní se ukáže až na jaře.
Každopádně toho má "plné kecky".

Josef

33

Máte pravdu,nevypadá moc dobře,letošní zima asi udělá pěknou čístku.Držím palce ,at máte co nejmenší ztráty.Každopádně pokud přežijou i toto tak pak snad už všechno.

34

Já bych řekl,že to nemá šanci taková malá přežít.Na jaře dej Josefe vědět jestli jo.

35

Jsem tedy zvědav jak to letos dopadne. Taky mám všechno zasypané sněhem až po vršek. Doufám, že to po oblevě neuhnije, protože sněhu jsou haldy a bude to odtávat asi dlouho.

36 Naposledy upravil: Josef (20.01.2010 19:04:25)

Taky jsem zvědav co to bude za "překvápko " !!
Josef
Ještě tady něco v časopise Fajn život/únor 2010/

http://www.exotickazahrada.cz/_ftp/fajnzivot_10.pdf