1

Téma: Agave jaro 08

Agave montana chcípla

Josef

(Administrátor - v tomto tématu jsem promazal velkou většinu příspěvků, protože fotografie v nich se už nezobrazují a bez nich příspěvky nemají žádný význam.)

2

Re: Agave jaro 08

Tak to nerad pocujem o tej montane. Jak bola velika? Moje dve rastliny prezili v kvetinaci. Prehodil som cez ne zahradnu textiliu ked malo byt menej ako -10C (tento rok 1x).

3

Nebyla moc velká,asi 12cm.Tady je fotka z podzimu.
Taky mně překvapila,tady bylo nejvíc -9 C.
Josef

4

Mozno tie montany nie su az tak mrazuvzdorne ako o nich hovori marketing. Inak tie zvysne agavy su nadherne. Ak mas deti, ako ich chranis pred tym aby sa popichali. Ja mam 5 a 3 rocnych raubirov a preto volna vysadba agav je u nas zatial zakazana ;-)

5

Zdravím.

Malé děti už nemám ale agave jsou na vyvýšené skalce a tam se těžko leze.Ale
každopádně jsou velmi nebezpečné.Nyní budou pravé velké/50cm/agave montany,tak vyzkouším jejich odolnost.

Josef

6

Ahoj,
tuhle část fora nesleduju, přesto by sem rád znal odpověd na otázku:

Ty nádherné ostnaté rostliny jsou na svém místě v zahradě
celý rok (i v zimě)?

7 Naposledy upravil: Josef (01.05.2008 21:25:29)

Ano,jedná se o volně vysazené rostliny.

Josef

8

Agave montana - další zkouška

Tak jsem zvědav jestli přežije alespoň těch -12 až -14,když někteří uvádějí -26.

Josef

9

tak tato vypada byt vacsia ako ta co ti uhynula tak verme ze to prezije. som zvedavy co odreportujes na jar.

10

No ta zelená barva moc velkou důvěru nebudí ale když se to nevyzkouší,
těžko nějak posuzovat
Josef

11

u nas tiez vcera prsalo, do rana klesla teplota k nule a dnes rano nasnezilo len aby sa to do hodiny vsetko roztopilo, poobede padali krupy, ktore presli do snezenia a teplota zas zacala klesat. momentalne je +1C, ale mam citak, ze dnes v noci alebo zajtra rano pride prvy tohorocny mraz. A ked nie v noci, tak tento tyzden urcite lebo to pocasie co predpovedaju by sa hodilo skor na januar ako na koniec novembra :-(

12

Na sněhu vypadají ty rostliy fantasticky.Postřehl jsem,že máte ve volné půdě  i palmy jako Jubea chilensis nebo Chamereops humilis.Mohl by jste udělat nějakou fotku s nimi? Jak se jim daří ve volné půdě ,už přežily nějakou zimu?