25

Re: Zima 2007/08

Já ho mám ze semen a jeden z odkopku mi zahynul. Tak jsem zvědav, jak ti bude prosperovat. Ten můj už tři roky zůstává v juvenilním stavu, tak jsem zvědav co ten tvůj udělá.

26

Re: Zima 2007/08

Co znamená ten juvenilní stav?Že nerostou další stébla?

27 Naposledy upravil: Pospa (19.01.2008 19:31:53)

Re: Zima 2007/08

ERROR
pořád se mám co učit

učit se ,učit se, učit se, . . . . . . . . .

V.I.Lenin

28

Re: Zima 2007/08

Kolikátý ji máš rok a jak vyrostla?Máš ji venku?

29

Re: Zima 2007/08

Juvenilní stav - stébla tenká, v kolénkách zahnutá, křehká a na nich abnormálně velké listy. Nemá tendenci tvořit vzpřímená tlustší stébla s normálními listy. Mám ho třetím rokem ve skleníku a má cca. metr dvacet. Je zasazen v zemině. Letos jsem si z něj udělal odkopek, který pokud trochu zesílí vysadím ven. Ale moc šancí tomu nedávám. Jedna tužší zima a bude po něm. Obecně se tvrdí, že na sever od Alp Phyllostachys pubescens neroste a je to většinou pravda. Spíš živoří než by rostl. Jen jsem slyšel o jedné teplé lokalitě kdesi v německu, kde má údajně pár metrů. Ale přesně kde to je to nevím.

30

Re: Zima 2007/08

Tak teď jsi mě pěkně vystrašil,mám na něm velké listy,ale jestli je to abnormálně to netuším.Stébla se mi ale zahnutá nezdají,tak nevím.Uvidím na jaře jak dál poroste.

31

Re: Zima 2007/08

každopádně díky za poučení big_smile

32

Re: Zima 2007/08

Tak bambusáři, vypadá to, že nám zima končí. Koukám na předpověď do 5 března a stále tepleji a tepleji... 
Za chvíli nám budou miláškové vystrkovat růžky smile

33

Re: Zima 2007/08

Zatim to skutecne vypada dobre, v breznu uz velke mrazy vetsinou nebyvaji. Loni ale nejvetsi paseku mi napachaly prizemni mraziky v pulce dubna kdyz mi umrzla rada vyhonku. Letos jiz vim jak na to. Staci udelat papirove trubicky a na vyhonky vecer pokud je jasno a bude mrazive rano nasadit a proti par stupnum pod nulou vyhonek ochrani. Bohuzel jsem loni na tohle prisel prilis pozde.

34

Re: Zima 2007/08

to je chytrý :-) , stačí třeba z novin?

35

Re: Zima 2007/08

urcite staci, pouzival jsem vetsinou noviny nebo prospekty co hazeji porad do schranek. Jedinej je malej problemek, ze vyhonky pomerne rychle rostou a musi se s tim pocitat (za den klidne povyrostou o deset az patnact cm)

36

Re: Zima 2007/08

hm, na to by byly dobrý takový ty tvrdý papírový roury, co je na nich navinutá třeba stahovací folie a tak. vím že např. u nás v práci (už bývalé) se vyhazovaly, protože se neevědělo co s tím... a když doslouží tak se zkompostujou a je to...