13

Re: Phyllostachys parvifolia

tak už jen 13 roků, prostě paráda!!!

14

Re: Phyllostachys parvifolia

Nezda se mi to zase nijak vyjimecne i vzhledem ke stari. Nechci se chlubit, letosni prirustky mam na Phylost. A. Spectabilis  prumer mezi kolenky 3,7cm a pres kolenka 4 cm (mereno suplerou). To je rostlina dovezena pred 7 lety v kvetinaci od p.Kastnera (asi 80cm).

15

Re: Phyllostachys parvifolia

Před týdnem jsem se stal novým bambusářem. Koupil jsem ve Velkých Němčicích Ph. Propinqua a už ji mám zasazenou na zahrádce. Chtěl jsem koupit i Ph. Parvifolia, ta ale nebyla na skladě. Rád bych ji začal pěstovat ještě letos. Nemáte někdo nějaký odkopek? (Brno a okolí)

16

Re: Phyllostachys parvifolia

skvělý, já si pred 14 dny koupil malou sazeničku v Rostetu, dovezenou z holandska, už se těším na háj, parvifolia je kabrňák

17

Re: Phyllostachys parvifolia

Zajímavá mutace v USA na novém stéble u Phyllostachys parvifolia. Pokud bude pokračovat a i na dalších stéblech se bude zbarvovat stejně, bude to nádherný nový kultivar. Má žlutá stébla, zelený sulcus a zelené proužky na stéblech.

PunBB bbcode test

18

Re: Phyllostachys parvifolia

Ahoy wink
prosím, kdo z Vás má největší Phyllostachys parvifolia,zajímá mě jak se u nás daří .
Nic jsem tady nenašel sad připadá mě ,že u nás nic moc smile
děkuji

19

Re: Phyllostachys parvifolia

Moje má tak kolem 3,5 metru, tyče zatím ne moc silné, ale roste v cca. 80% stínu, takže roste pomalu. V Praze v Tróji v Rosteto bude o něco větší, ale už tam byla sázena jako velká sazenice. Tam už má i docela tlusté tyče. Ještě jsem neviděl její letošní stébla, takže možná už je mnohem větší než jsem jí viděl na jaře.

20

Re: Phyllostachys parvifolia

PRO Pepu kamarád má dvě myslím můžu se ho zeptat co by za ni chcel jestli máš zajem. smile 
je to kousek od Brna.
Má víc druhů .
jinak díky za reakci Wufengu smile

21

Re: Phyllostachys parvifolia

Pro představu, jak u nás narůstá Phyllostachys parvifolia.

Rostlinu na fotce pěstuje pan M. Slezák - přidávám s jeho svolením informace z emailu:

Sázel jsem v roce 2007, v březnu, takže na místě je tři a půl roku, a od Vás jsem dostal zjevně jednoroční sazenici, měla jeden vyšší a jeden menší výhonek. Dlužno také dodat, že v sobotu, těsně před fotografováním, jsem vyřadil třetinu slabších výhonů...
Sázel jsem do dobrého kompostu, na místo, kde je p. od severu chráněná dřevníkem a lipovou alejí, a kde je dostatek slunce. Od západu ji chrání sousedův dům a kdysi i moje Bashanie q. - tu už jsem ale dal pryč. Poctivě jsem hnojil (Kristalony, NPK), zaléval, a také mulčoval - štěpka, hrubší piliny, pak, od loňska, drcená bambusová stébla a listy. První rok si parvifolie jen zvykala, výhonky měla pozdě a nebylo jich mnoho - ale od druhého roku se pěkně rozjela. No, a letos už měla dvě stébla široká - odhadem - tři centimetry.

P.S. Pro upřesnění a abych předešel dotazům, tohle byla zatím jediná sazenice, kterou se mi podařilo z mé rostliny získat. Od té doby se mi drží v trsu a jinou sazenici by bez narušení mateční rostliny nebylo možné získat. Text jsem trochu zkrátil a využil pouze relevantní část k popisu pěstování. Wufeng

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test