25

Re: Výhonky 2007

Již rostou skoro všude nové stébla, datum znamená objevení prvního rostoucího stébla:
Bashanie fargesii - 28.3
Phyll. atrovaginata - nic
Phyll. aurea. aureocaulis - 29.4
Phyll. aurea. spetabilis - 3.4
Phyll. concava - 10.5
Phyll. Heteroclada - 20.4
Phyll. parvifolia - 10.5
Phyll. sp. shangai 3 - 15.4
Phyll. vivax aureocaulis 20.4
tento rok jsem pořídil nové druhy, které se snad ujmou a příští rok se ukážou:
Phyll. nigra
Fargesia robusta "Cambel"
Pleioblastus Shibuyanus Tsuboi
Semiarundinaria viridis
Bohužel začínám pociťovat nedostatek místa a pokud budu chtít i nadále rozmnožovat svou sbírku musím se poohlídnou po novém místě.

26

Re: Výhonky 2007

Ahoj Jirko, mas peknou sbirku, u koho ty bambusy kupujes?

27

Re: Výhonky 2007

Vetšinu od pana Rezla, kam si jezdím osobně a jsem spokojen, jednou s Českých tropů poštou a vícekrát jsem to neudělal(nespokojen)

28

Re: Výhonky 2007

Tak už to roste všechno a zřejmě všude.  Bohužel z výhonů, které vyrazily před posledními mrazy začátkem května,  není prakticky nic. Jen sasám některé přežily. Zajímavé je, že můj phyll. bissetii, který v jiných letech vyrážel poměrně brzy, si letos počkal a tak mu nezmrzlo nic.

Tak jsem letos již opět vysazoval. Mimo jiné fargézie. Loni vzešly ze semínek a sazeničky nyní mají cca 5 cm. Tedy zatím žádní obři. Možná do podzimu udělají i 15 cm.

29

Re: Výhonky 2007

Pozdní výhon bissetii mohu potvrdit, rakety vystřelila až teď  (10.5.). Bez výhonů už jsou jen vivaxy.

30

Re: Výhonky 2007

Tak nyní se to pěkně rozjelo. Je vidět, že ty třicítky bambusům svědčí. Předtím se zalilo a jedou prakticky všechny druhy. Jen Pseudosasy japonica se opožďují - zatím jen dva nové puky. U ostatních se to množství nedá ani spočítat. Teď má být měsíc pěkné teplo a bohužel i sucho. Bude potřeba zalévat.
Mé bambusy jdou do 4. roku a již to začíná malý bambusový háj připomínat. Puky jsou opět silnější a tak jsem hlavně zvědav na výšku.

31

Re: Výhonky 2007

Spravil som skúšku odmeral som výhonok Nigra henonis výšku a na druhý deň o takom istom čase takže 24 hodín a vyšiel mi neuveritelný výsledok  narástol o 63cm!!! Robil už niekto z vás takúto skúšku????Jaký bol výsledok???Som zvedavý inde jak rýchlo rastú.:)

32

Re: Výhonky 2007

meril jsem Phyl. A. Spectabilis, denni prirustek je cca 12 cm coz nic moc, ale prumer stebla je pres 3 cm

33

Re: Výhonky 2007

Já to měřil loni a měl jsem u  Phyllostachys aureosulcata spectabilis přírůstek 23 cm za 24 hodin. Přírůstek 63 cm to uz máš jak v tropech. To je fakt neuvěřitelný.

34

Re: Výhonky 2007

Ani brat mi nechcel veriť ked som mu hovoril ale ked sme začali spolu merať ústa mu ostali otvorené.:)

35

Re: Výhonky 2007

Betyar,dej sem nějaké fotky,moc rád bych viděl tvoji zahrádku.Kde bydlíš,že ti to tak super roste?

36

Re: Výhonky 2007

Supersaab ja som z južného SK  fotky spravím.